3 možnosti, jak i v důchodovém věku získat energii, vitalitu, podporu přátel, uznání a novou náplň života 

#vitalita  #kvalita-zivota  #lepsi-zivot  #zivotni-napln  #prilezitosti  #spoluprace

Napsala: Hana Nováková

Momentálně jsem krátce v důchodu, dříve jsem pracovala jako učitelka na gymnáziu. Díky oborům/němčina, umění/, kterým jsem se věnovala, jsem i hodně cestovala po Evropě, poznávala krásná místa, navštívila mnohé galerie, setkávala jsem se se spoustou lidí.

To je to, co mne baví a chci dále poznávat nová místa, nové a příjemné lidi, s podobnými zájmy a cíli.

Co někdy chybí – je zdraví, energie. To mne přivedlo ke hledání cesty, jak zůstávat fit bez toho, abych vysedávala v čekárnách lékařů a užívala hrsti léků.

Jak toho dosáhnout?

Cestu si můžete zvolit jen vy sami...

1. Chcete plánovat pravidelné návštěvy lékařů nebo pravidelné cesty na krásná místa?

Jsem příznivcem cestování a zdravého životního stylu ne proto, že je to současný trend, ale proto, že mým cílem je udržovat si zdraví a vitalitu i do vyššího věku.

Po padesátce to šlo se mnou s kopce, nejdříve mi prasklo slepé střevo, pak mi našli zvýšenou hladinu cukru v krvi, byla jsem stále unavenější, častěji nemocná, až jsem zkolabovala a chyběl kousíček a už bych se na svět dívala buď shůry či zespodu. Cukrovka mi zůstala a ta mě přinutila se nad sebou zamyslet a najít řešení, abych nemusela brát léky, které vitalitu rapidně snižují. Možná jste viděli pacienty s cukrovkou a dovedete si představit, že tato vize do budoucna není moc příjemná. Lékaři mi předpovídali amputace, transplantace… Bylo mi jasné, že musím vzít život i zdraví do svých rukou.

Díky změnám v životním stylu, jsem svůj zdravotní stav stabilizovala, postupně se mi zlepšovala kondice. Dnes se věnuji turistice nejen v okolí, ale jezdím do Alp, plánuji výlety po republice, užívám si krásné přírody. Jsem ráda, že můžu vidět odraz slunečních paprsků od sněhu vysoko v horách, slyšet šum i dunění vodopádů mezi skalami a pohladit si drobnou mateřídoušku..

Možná, že i Vy hledáte podobnou cestu. I v důchodu chcete kvalitně žít, máte dostatek času, relativně i peněz a jediné, co brání hodnotně si užívat života, bývá horší zdraví.

Ráda bych se s Vámi podělila o pár zkušeností, které jsem získala během mé cesty k lepšímu zdravotnímu stavu.

2. Rozhodneme se situaci řešit hned nebo budeme čekat na zázrak?

Je dobré začít včas, než se stav bude ještě více zhoršovat, až bude nutné stále častěji navštěvovat lékaře a potíže řešit vyšetřeními a trvalým užíváním léčiv. Navíc se stav bude přenášet na rodinu, která tím bude taky trpět.

Ráda bych vám dala pár tipů, které hodně pomohly nejen mi, ale i mým přátelům a lidem, se kterými jsem v užším kontaktu, protože po nějakém čase jsem se dostala do kondice a všichni kolem se mě ptali, jak jsem toho dosáhla.

Co mi pomohlo v rozhodování?

1. Hledání informací

V první fázi jsem hledala informace, četla jsem knihy a doplňcích stravy, navštěvovala semináře, poslouchala webináře a postupně jsem měnila složení jídelníčku, objevila jsem přírodní koncentrované výživové doplňky s vysokou vstřebatelností. Spoustu informací tak mohu předávat, dohledat, životnímu stylu se věnuji téměř 20 let.

2. Dobrá relaxace

Zde mi pomohlo, že jsem si našla si nový koníček, a to turistiku, protože je jasné, že pravidelný pohyb zlepšuje kondici, navíc brání rozvoji civilizačních chorob. Nejsem žádný velký sportovec, spíše naopak – nemehlo, takže chůzi jsem brala jako schůdnou variantu pro sebe. Po čtyřech letech zde mám spoustu skvělých přátel. Díky nim jsem neztratila po odchodu ze zaměstnání kontakt s lidmi, spíše naopak, prožíváme podobné radosti i starosti.

3. Eliminace stresu

Odchod ze zaměstnání mi hodně pomohl v tom, že se mi snížilo pracovní nasazení, zmenšil se stres. Navíc jsem se mohla rozhodovat, s kým se budu nadále stýkat, jsem v kontaktu hlavně s lidmi, kteří mě něčím obohacují, mají pozitivní myšlení a celkově jsem s nimi ráda.

4. Možnost – nová náplň života spojená s dalším příjmem

Díky dobrým zkušenostem a informacím se snažím vše předat svým přátelům, protože si myslím, že zdraví a vitalita je cílem většiny lidí. A ten, kdo nechce vše nechat jen na lékařích, musí pro to něco udělat. Asi největší odměnou pro mne je uznání přátel, že mé rady přinesly zlepšení jejich kvality života. A to je mnohem víc než peníze a krásná náplň života a jako bonus k tomu přijdou na účet i finanční odměny. Pak není problém si potřebné produkty koupit a hezky si užívat života.

Díky mým zkušenostem můžeme co nejpřesněji zacílit výběr doplňků stravy, společně vyřešit případné reklamace/každý produkt má čtvrtletní garanci spokojenosti/, změnu výběru, ušetřit peníze nevhodným výběrem …

Vysvětlení pojmů:

 • Syntetické doplňky stravy - většina produktů na trhu, tělo spíše zatěžují, prospěšnost minimální
 • Přírodní doplňky stravy - jsou vyráběny z přírodních materiálů nebo jsou tam minimálně přidány, není narušen obsah celulózy, což způsobuje nízkou vstřebatelnost /30-40%/
 • Bylinné extrakty - neobsahují celulózu, vstřebatelnost je kolem 60%, protože jde o extrakt/výluh, neužíváme kompletní rostlinný materiál
 • Přírodní koncentrované doplňky stravy - za nízké teploty je dehydrován rostlinný materiál, navíc je vysokým tlakem narušena struktura celulózy, rostlinný materiál zůstává v doplňcích stravy se všemi fytonutrienty, které působí synergicky a zásadně zvyšují vstřebatelnost /přes 90%/ a tím i účinnost

Kdo další již situaci s mou pomocí řeší/vyřešil a jaké jsou jeho výsledky:

Manžel i já bereme tento doplněk stravy a přes věk a zdravotní problémy máme zrak udržovaný v dobrém stavu.

Navíc manžel má na jednom oku vrozenou vadu a oko se mu stále zhoršovalo, málem už ztratil schopnost vidění, při užívání multikarotenu se tento proces zastavil, takže zatím stačí/už více jak 10 let/ speciální brýle stejné síly.

Řešila jsem léčení zánětu, měsíc jsem polykala prášky podle rad lékařů, pořád jsem měla deformovaný obličej – levé oko a svěšený levý koutek úst - cítila jsem se mizerně a navíc je toto onemocnění velmi bolestivé. Pak jsem si vzpomněla na Hanku, která mi kdysi říkala něco o vitamínech, zavolala jsem, dala jsem na její rady/ objednala jsem si multivitamín Daily, B-komplex, vápník s hořčíkem a vitamín C, používala jsem větší dávky B-komplexu a hořčíku s vápníkem, ostatního byly běžné dávky. Po 2 týdnech jsem byla v práci a bez následků.
Kamarádka Vlaďka
Zubní lékař mi zjistil, že mám zánět na kořenech zubu, aby mě mohl dále tento zub léčit, bylo třeba odstranit zánět. Poradil mi, abych jedl denně kvalitní ryby. Poradil jsem se s Hankou a ta mi dala Omegy 3 a hořčík s vápníkem. Po měsíci jsem byl na rentgenu a zánět byl poloviční, kořeny zubu byly regenerované. Budu pokračovat, věřím, že bude zub zachráněný.
Jirka

Také řešíte otázky spojené se svým zdravotním stavem, vitalitou?

 • Slábne vám zrak
 • Ztrácíte energii
 • Straší vás nebezpečí Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby
 • Hrozí vám osteoporóza
 • Bolí vás kyčelní klouby
 • Chcete si zlepšit imunitu
 • Bolí vás často záda atd.

...Pak mi zavolejte nebo napište...

Kontakt

Hana Nováková
Email: hankaclovek@seznam.cz
Telefon: 725 888 637

Partnerska firma / spoluprace / nakup

Domluvíme si schůzku osobně nebo on-line a probereme, co by mohlo váš stav zlepšit.