Jak ukončit běh v uzavřeném kruhu?

Začněte také vydělávat chytře

Napsal: Jiří Vondrouš

Krupiér, ale v srdci především táta, fotograf a cestovatel. Miluji aktivní životní styl, ekologii, osobní rozvoj a myšlenku minimalismu a esencialismu. Mým cílem je pomáhat ostatním objevovat a naplňovat jejich potenciál.

V tomto článku se s vámi chci podělit jak o můj příběh, tak také o prozření a změnu svého pohledu nejen na finanční stránku života.

Jak to vlastně začalo?

Vraťme se společně na začátek tohoto milénia, kdy jsem začal pracovat jako krupiér. Bylo mi tenkrát zhruba 25 let, byl jsem plný ideálů a práce mě neskutečně bavila. Co vám budu povídat 🙂 Dobrodružství, adrenalin a zábava byly přítomné na každém kroku. Díky této profesi jsem měl příležitost pracovat v několika zemích Evropy a když se následně objevila možnost práce v kasinech na výletních lodích, tak jsem neváhal ani vteřinu a této šance se pevně chopil. Byl jsem okouzlen tím životním stylem. Nejen že mi práce byla koníčkem, ale navíc se mi podařilo skloubit s ní i další mé záliby - fotografování a cestování. Navštívil a zdokumentoval jsem kulturu v mnoha úžasných zemích a místech, o kterých jsem si dříve pouze snil.

Ještě dnes když si na to všechno vzpomenu, tak mě mrazí v celém těle. Tehdy jsem se cítil “živý”. Naplněn energií a elánem z toho, že dělám co mě baví a má snad smysl i pro ostatní. Miloval jsem ten styl i pocit ve svém těle. A tento pocit naplnění a svobody se stal mým hnacím motorem pro nadcházející roky.

Když jsem se po nějaké době vrátil zpátky domů, velmi rychle jsem zjistil, že něco postrádám. Byl to právě ten “pocit”. Hodně jsem přemýšlel, jak se k tomuto “pocitu” znovu dopracovat. Jak to udělat, abych si ho mohl “dovolit” častěji?

Odpovědí mi bylo, že řešením bude prostě vydělávat více peněz. Cítil jsem a věřil, že právě to bude ta cesta vedoucí k osobní svobodě, finanční nezávislosti a stabilitě. Ano, dávalo mi to smysl. Již tehdy jsem si uvědomoval důležitost diverzifikace příjmu. Prostě vždy je lepší opírat se o více zdrojů příjmů než pouze o jeden. Netrvalo tedy dlouho a rozhodl jsem se začít k zaměstnání ještě podnikat a otevřel si portrétní ateliér.

Znáte situaci, kdy vyděláváte, ale nemáte čas na život kolem?

Dařilo se, měl jsem spoustu práce a příjmy rostly. Spokojenost ale vystřídalo kruté vystřízlivění. Uvědomil jsem si, že tento
“úspěch” byl vykoupen tím, že jsem neměl žádný čas. A já přeci chtěl více času. Více času na rodinou, na přátele, ale hlavně na cestování a osobní projekty. A namísto toho jsem makal od rána do večera. Když se k tomu ještě postupně přidal nedostatek energie hraničící s tělesným vyčerpáním a pocit vyhoření, tak jsem si velmi rychle uvědomil důležitost i ostatních věcí v životě. Začalo pro mě být více než zřejmé, že ne všechno v životě je o penězích.

Zajímají i vás způsoby chytrého vydělávání?

Jasně, peníze jsou důležité. Ale takhle to prostě už nešlo. Tak jak tedy dál? Cítil jsem důležitost naučit se vydělávat jinak. Musí přece existovat možnost, která mi umožní pracovat smysluplně, udrží úroveň příjmu a zároveň dovolí získat zpět zdraví a více času.

Uvědomoval jsem si potřebu či spíše dokonce nutnost vybudovat příjem, kde kritérii bylo:

  • úspěch není závislý jen a pouze na mém osobním čase, úsilí, energii a znalostech, protože tam jsou mé zdroje omezené…
  • může růst bez ohledu na to, zda jsem zdravý, nemocný, doma či někde na dovolené
  • nabízí časovou flexibilitu a umí generovat opakující se příjem
  • nebude trpět zdraví

A tak jsem hledal dál…

Při hledání řešení na mě vyskákalo spousta “zaručených” návodů. A přiznávám, na začátku jsem byl skeptik.

Však není vůbec divu. V dnešní době je totiž kolem nás tolik informací, že většina z nás neví, čemu můžeme vlastně věřit. Ani já tak nebyl vyjímkou. I já měl určité pochyby. A také obavy a strach zda to vůbec zvládnu.

Pravděpodobně stejné či velmi podobné těm, které můžete mít nyní i vy…

Zlatý Grál. Hledání je u konce. Může to být i vaše řešení?

Nakonec se na mě usmálo štěstí a já objevil něco, co perfektně zapadalo do mého plánu.

Narazil jsem na Dreamteam. Co to je? Je to projekt, který nabízí bezpečné zázemí a za kterým stojí super parta lidí. Ač lidé velmi různorodí, tak si navzájem pomáhají a mají společný “plán pro šťastný a úspěšný život” . Zdraví, vztahy a finanční nezávislost - to jsou témata, kterým se věnují a věří, že právě jejich rovnováha a vyvážení je důležité pro život právě takový.

Rozbušilo se mi srdce. Tohle bylo přesně to, co jsem hledal. Zdraví šlo z kopce, emoční vyhoření na dohled, na kvalitní vztahy jsem neměl čas a finanční nezávislost byla přeci mým cílem od samého začátku.

Zdraví prioritou! Doplňte energii přírodní silou.

Naučil jsem se, jak se starat o své tělo a jak využívat doplňky stravy. Tohle téma pro mě bylo ještě před pár lety záhadou, ale pochopil jsem to důležité. Je rozdíl mezi chemií a přírodními koncentrovanými doplňky. Zde je totiž úplně jiná síla a s tím také účinnost. Mám teď čisté svědomí a vím, že tělu dodávám vše důležité pro jeho správnou funkci a výkon. Mám zase spoustu energie a radost v synových očích je mi toho každodenním důkazem.

A co zdraví finanční?

A co ty peníze? Rozumím, že váš čas je drahý. A ne každý má několik hodin denně navíc k budování něčeho dalšího. Co ale říkáte na příležitost tvořit další příjem, aniž by to zasahovalo do toho, co už nyní děláte? To zní dobře, že?

Doba se mění a spousta obchodů a příležitostí se přesouvá do online světa. Toho jsme si vědomi také v Dreamteamu a k tvorbě dalšího příjmu využíváme referenční marketing.

Tato skvělá a jednoduchá myšlenka se stala řešením mého problému. Cítíte, že by to mohla být ta správná šance i pro vás? Dokážete si představit, jak by se váš život mohl změnit?

Víte co? Nevěřte mi ani slovo, vyzkoušejte to sami!

Máte nějaké otázky? Chcete se i vy cítit plní energie? Je pro vás důležité, aby tu příroda zůstala i pro naše děti? Máte v sobě touhu seberealizace a smysluplné kariéry? Láká vás vzdělávání v oblasti osobního rozvoje, koučování a mentoringu?

Spojte se se mnou a společně se podíváme na konkrétní možnosti, které vám mohou pomoci dosáhnout vašeho cíle.

Povedu vás až k cílenému výsledku. A pokud vás příval energie nadchne jako před lety mě, mohu vás vést také osvědčeným způsobem k vytváření nového zdroje příjmů, který vám umožní žít svobodněji, bez šéfa, bez nákladů na provoz či zaměstnance.

Začněte kopat…

Dnes jsem opravdu vděčný za to, že jsem tento druh příjmu začal tvořit dříve než nastala skutečná potřeba…

Již několikrát mi totiž pomohl překonat těžší období. I když zatím nedokázal nahradit plný příjem, tak byl k dispozici a umožnil mi důstojně fungovat.

Proto i ostatním radím – začněte kopat studnu, dokud nemáte žízeň.
Začněte ještě dnes, dokud nemáte akutní potřebu.

Až ji totiž budete mít, bude pozdě.

Tak se do toho pojďme pustit společně už nyní!

Kontakt

Jiří Vondrouš
Email: jirkavondrous@gmail.com
Telefon: 775 149 533

Máte-li zájem o osobní schůzku, kontaktujte mne