Novoroční pozdrav k zamyšlení

V daleké zemi žil král, kterému velmi ležel na srdci osud jeho lidu i země. Jeho nejbližší a moudrý rádce ho jednoho dne požádal, aby král začal hledat jeho nástupce, aby ho včas mohl naučit vše potřebné a předat mu svůj úřad.

U dvora se představili všichni, kteří vynikali velkým vzděláním a znalostmi a jejich moudrost se králi líbila, ale zdálo se, že cosi podstatného stále chybí.

Králův rádce velmi rychle rozpoznal problém a vyhlásil, že se o úřad může přihlásit kdokoliv, kdo splní zadaný úkol. Každý uchazeč dostal do ruky velký svazek se stovkou klíčů a musel na první pokus otevřít velké kované dveře. Uběhly týdny a tisíce uchazečů se marně pokoušely dveře otevřít. Jednoho dne přišel do země pocestný a slyšel o tajemných dveřích, které se nikomu nepodařilo otevřít. Tak i on stanul se svazkem klíčů před těmito dveřmi a pečlivě prohlížel zámek, klíče i celé dveře. Potom vzal jednoduchým pohybem za kliku a dveře otevřel, protože vůbec nebyly zamčené.

Král promluvil: „Máš odvahu postavit se výzvám a nenecháš se zmást. Nespoléháš se na to, co slyšíš, ale důvěřuješ svému rozumu a citu. Ty se staneš mým rádcem!“

Přejeme i Vám v roce 2019, abyste se odvážně a sebevědomě postavili novým výzvám, abyste se nenechali oklamat prázdnými slovy, ale spoléhali na svůj vlastní rozum, cit a intuici, abyste ve zdraví a s radostným očekáváním vítali každý nový den.

Přejeme Vám rok plný lásky, inspirace i zázraků.

Jana a Uwe Vladarzovi

  • Nejnovější aktuality a impulzy
  • Rubriky
  • Štítky
  • Zapojte se na facebooku
  • Archivy