VĚDĚNÍ JE MOC

Pokrok byl vždy nedílnou součástí života, ale kroky, které poslední desetiletí lidstvo dělá, nemají obdoby. Kam to bude směřovat, nevíme, ale už teď je jasné, že pokud se zastavíme, neznamená to jen pár kroků zpět, znamená to zánik. Kdo dnes není připravený neustále se učit, nemá v tomto životě téměř žádnou realistickou šanci. Život je neustálým procesem rozhodnutí, všude se každý den musíme znovu a znovu rozhodovat.


Už německý filozof Arthur Schopenhauer před 150 lety říkal: „Každý den je novým životem, každé probouzení a vstávání malým zrozením, každé čerstvé ráno, malým mládím a každé uléhání do postele a usínání malou smrtí…“Každý den je novou výzvou. Co bylo včera, je minulostí, co přijde zítra, je nejasnou budoucností. Realita doslova začíná ranním zvoněním budíku. Teď je třeba žít tento den. S novými myšlenkami, činy a nápady, protože: „Dnes jste produktem vašich včerejších myšlenek a zítra se stanete produktem myšlenek dnešních.“ Nezáleží tedy na tom, čemu jste se doposud vyhýbali, nebo co všechno ještě chcete. Jediné, na čem záleží je, co UDĚLÁTE tady a teď! A k tomu také patří neustále se učit.

Život je změna a růst. To vyjádřil už před více než 2.500 let řecký filozof Hérakleitos z Efesu: „panta rhei“ – „vše plyne“. To je princip, který platí pro všechny: člověka, zvířata i přírodu. Všechno podléhá neustále změně. Nikdy neříkejte: „všechno vím“, říkejte „naučím se to“. Poznávejte nové cesty, budujte nové mentální vzorce. Nový způsob myšlení povede k novému, jinému, možná lepšímu jednání, to přinese nové, lepší výsledky. Budoucnost není možné vidět, můžete ji jen utvářet!

Nezáleží na tom, kde právě stojíte, ale jestli jste připravení se učit. Brání vám v dalším vzdělávání rodinné nebo pracovní povinnosti? Kolik hodin denně se díváte na televizi, kolik času denně trávíte na sociálních sítích? Nemusíte okamžitě dělat radikální změny, ale představte si, že denně uberete z této zábavy jednu hodinu a investujete ji do vzdělání. Máte pocit, že už se nemusíte nic učit? Vzdělání je dnes víc než kdy jindy nejlepší investicí! Jedna hodina denně znamená ročně 365 hodin investovaných do vašeho dalšího vzdělávání. Co všechno se můžete naučit?

Kolik knih za rok přečtete? Dokázali byste přečíst 20 stránek denně? Za rok by to potom bylo 7.300 a za pět let 36.500 stránek! Průměrná kniha má 200 stránek. To znamená, že takto byste měli možnost přečíst víc než 180 knih! I kdybyste přečetli jen polovinu, budete tak sečtělí, že se můžete stát opravdovým expertem ve svém oboru. Kolik času trávíte při dalším vzdělávání na seminářích? Můžete opravdu hodně číst, ale prožitek nelze ničím nahradit. Knihy se nemůžete zeptat, s knihou nemůžete diskutovat a mezilidské vztahy jsou pro nás nezbytné a nenahraditelné.

Moc či bezmoc? Rozhodnutí je v rukou každého z nás.

Podnikatel a spoluzakladatel Dreamteam
Naučil jsem se v životě klást sobě i ostatním ty správné otázky. Máte pocit, že vám v životě něco chybí? Je váš život nekonečný kolotoč i když už jste udělali zásadní změny ve svém životě? Máte pocit, že žijete vlastní život a máte ho v rukou, a cítíte, že váš životní směr je správný, nebo je tomu jinak?

Uwe Vladarz

Podnikatel a spoluzakladatel Dreamteam
Naučil jsem se v životě klást sobě i ostatním ty správné otázky. Máte pocit, že vám v životě něco chybí? Je váš život nekonečný kolotoč i když už jste udělali zásadní změny ve svém životě? Máte pocit, že žijete vlastní život a máte ho v rukou, a cítíte, že váš životní směr je správný, nebo je tomu jinak?
  • Nejnovější aktuality a impulzy
  • Rubriky
  • Štítky
  • Zapojte se na facebooku
  • Archivy